אהבה עצמית

מהי אהבה עצמית 

רובנו שומעים את המונח אהבה עצמית ומתמלאים בבלבול . "מה זאת אומרת לאהוב את עצמי? מי זה ה"עצמי" הזה בכלל? 

ומה פתאום לאהוב אותו – הרי זה נרקיסיזם, אנחנו אמורים לאהוב אחרים לא את עצמנו.

חינכו אותנו לחשוב כך: אהבה עצמית משמעה התעסקות עצמית חסרת פשר, אולם זוהי חשיבה מוטעית. נכון שהתעסקות עצמית פירושה התעסקות פסיכולוגית במחשבות, רגשות, תחושות, התעסקות שמרחיקה אותנו מעצמנו ואינה מאפשרת לנו לבוא במגע עם האהבה והנתינה שיש בנו כלפי אחרים.

לעומת זאת, אהבה עצמית אמיתית קורית, דווקא כשאנחנו מוכנים להפסיק להתעסק במחשבות המעכבות, וברגשות הסוערים שלנו, ודווקא מוכנים להישאר פתוחים וחשופים כלפי העולם. מוכנים לעזוב את המכור והידוע ויוצאים למסע אל פנימיותנו, אז מתגלה מקום בו עצמיותנו ממוזגת עם הטבע הנצחי, העצום והאינסופי שלנו. שם אנחנו מגלים מעיין של אהבה בלתי מותנית. משם נובעים שפע של רגעי השראה, יצירתיות ואינטילגנציה. ולמעשה בתוך המרחבים האינסופים הללו, אנחנו יכולים לרפא את עצמנו באופן יסודי וטרנספורמטיבי. שם אנחנו יכולים לקדד את עצמנו לשינוי אמיתי בתוך חיי היום יום.

ברגע שאנחנו יודעים וזוכרים מי אנחנו, אז התשובה לשאלה זו? הופכת לטבעית וחסרת מאמץ כי אהבה הופכת לטבע שלנו. אז אנחנו אוהבים את עצמנו ואוהבים את החיים ואין הבדל יותר.

אהבה עצמית כיצד נוכל לדעת שאנחנו בכיוון הנכון?

ניתן לבחון זאת במידה שאנחנו מתנהגים כלפי עצמנו באצילות. במידה שבה אנחנו נותנים כבוד לגופנו על ידי אכילה נכונה ובריאה, פעילות גופנית, דאגה לניקיון וטיפוח עצמי. במידה שבה אנחנו חיים בהרמוניה עם הסובבים אותנו. ובמידה שבה אנחנו חולקים את מתנותינו עם האחרים, מתוך חדווה ושמחת חיים. המידה שבה אנחנו מגשימים את חלומותינו, מוכנים ללכת מעבר לפחדים לספקות ולאישורים של הסביבה. מתוך ביטחון מלא בעצמכם וביכולות שלכם.

כיצד נולדת אהבה עצמית? כאשר אנו מתחילים לבוא במגע עם האני האמיתי שלנו, זה שאינו תלוי בזמן, במרחב ובנסיבות חיים. לא משנה בני כמה אנחנו או אילו טראומות חווינו, לא משנה לאיזה תרבות או חברה אנו משתייכים, הוא שם – ממתין שניזכר באור הנצחי שממנו אנו עשויים.

הטיפול משלב טכניקות רבות עוצמה אשר מלמדות אותנו כיצד להתמקם בנוכחות גבוהה יותר, ולהוליד בתוכנו אהבה חדשה, כזו אשר פורצת את המחסומים הפנימיים והחיצוניים כאחד ומחזקת דימוי עצמי.

לקביעת טיפול בחרדה או דימוי עצמי נמוך התקשרו לשליו 052-3303051 ☎

פוסטים אחרונים

אהבה עצמית

אהבה עצמית בזוגיות

למה אנחנו זקוקים לאהבה עצמית בזוגיות טובה? בראש ובראשונה בשביל להיות בזוגיות טובה, צריכה להיות לנו זוגיות טובה עם עצמנו. ובשביל שתהיה לנו זוגיות טובה

קרא עוד »