חרדות

אותם האנשים הסובלים מחרדות חווים מצוקה גדולה בחיי היום יום. לרוב קודמת לחרדה תחושת בחילה, טשטוש, מחשבות טורדניות, כאבי ראש, תחושת חנק, דפיקות לב מואצות, הזעה, רעידות ועוד סימפטומים לא נעימים אחרים.

ברוב המקרים החרדות היא מהן שמיכה לא מודעת שאנו שמים על מנת לכסות על הדברים, שאנחנו פוחדים לחוות כמו תחושת אי וודאות או הצצה אל מסתורי הלא נודע בתוכינו.  כך שכול פעם שבמקרה מופיעה תחושה של איבוד שליטה לרגע, לעבר משהו גדול יותר מאיתנו, שהוא חסר גבולות אנו נאחזים בחרדה ומוותרים על ההזדמנות לפגוש את עצמנו באמת. היא דואגת שלא נצלול “חס וחלילה” למחוזות חדשים ולא ידועים.

אנשים חרדתיים הם אנשים שהרבה פעמים יש להם הצצות אל חוויות עמוקות אל תוך עצמם וזה מלחיץ אותם. הם מפרשים את הזמנים בהם הם מאבדים אחיזה או שליטה לעבר משהו גדול יותר מהם, כמקום מאיים ומפחיד.  ואילו הם היו מוכנים להרפות מהחרדה הם היו מגלים שאותם מקומות מיסתוריים שהם פחדו ללכת אליהם, הם דווקא מקומות שלווים ואקסטטים. כך שזה למעשה פירוש לא נכון של המוח שלהם את המצב ולכן צריך לאפשר למוח להתנסות בחוויה מתקנת.

טיפול בחרדות

בחדר הטיפולים יש דרך לעבור דרך כל הרגשות כולל החרדה, אבל הפעם בליווי צמוד, נוכל לחקור אותה ביחד ולגלות מתי מופיעה חרדה ובמה אנחנו מפחדים לגעת? נלמד לסמוך על עצמינו ועל העולם קצת יותר, נחזק דימוי עצמי נמוך וביטחון.

נלמד להסיר את השמיכה ולגלות שהמקומות החשוכים והלא נודעים הם למעשה רק דלת מעבר למחוזות אינסופיים של שלווה ואהבה.

נלמד איך לעבור דרכה באומץ בעזרת טכניקות לשינוי תודעתי יכול כול אחד לצלול אל תוך מעמקי המסתורין מעבר לפחד ולחרדה ולגלות את השקט שכול הזמן היה שם וחיכה בסבלנות. ושם כשאנחנו נמצאים במרחב שאין בו חרדה ויש לנו את עצמנו, אז אפשר לעלות את החרדה שוב ולבחון אותה מחדש. להתבונן ולהבין מה המקור שלה ועל מה היא מגוננת? ולהנחות את עצמנו לדרכי פעולה חדשים, שישרתו אותנו יותר ויאפשרו לנו לפעול בתוך החיים ביתר יעילות וחופש תנועה. שלא נהייה יותר מוגבלים כתוצאה מהחרדה שתוקפת אותנו והופכת אותנו לחסר אונים, אלא נוכל לפגוש אותה בבהירות ובשלווה ולגלות שאנחנו יצרנו אותה ואנחנו אלו שיכולים להעלים אותה.

לקביעת טיפול בחרדה או דימוי עצמי נמוך התקשרו לשליו 052-3303051