מהן הפרעות אכילה?

הפרעות אכילה הם סימפטום לכך, שאיבדנו את הקשר אל גופינו ותחושותינו, והתמקמנו באופן כמעט מוחלט בעולם המחשבה והרגשות, שכולן מתעסקות במראה החיצוני וסובבות באוכל וכל המשתמע מכך. מיותר לציין, שהתעסקות אובססיבית כזאת שואבת מאיתנו כל כך הרבה אנרגיה ומתישה אותנו עד שלא נשאר לנו כוח לדברים אחרים. כך שאפשר לומר שאנשים הסובלים מהפרעות אכילה והתמכרות לאוכל הם אנשים הסובלים מהיעדר שקט ושלווה פנימית. אלו אנשים שאיבדו קשר עם תחושת העצמיות שלהם. המושג אהבה עצמית הפך לזר להם. למעשה נוצר בתוכם געגוע עמוק אל עצמם ואל פנימיותם. הגעגוע יוצר מצב של ריקנות ותחושת חסר שהולכת וגוברת ואיתה באה ההתמכרות לאוכל. אנשים הסובלים מהפרעות אכילה שוב ושוב מחפשים למלא את החסר דרך אוכל ושוב ושוב מגלים שזה לא ממש מצליח. למעשה לא משנה כמה האוכל יהיה מענג, טעים ומפתה, הוא לעולם לא יוכל למלא ולעולם לא אמור היה למלא את החסר הפנימי, שנוצר בתוך האדם.

הפרעות אכילה טיפול

אז איך ממלאים את החסר? מתחילים להתחבר לתחושת השפע הפנימי, שפע שלא קיים בחוץ ואין צורך לחפש אותו בחוץ. אותו שפע שהיה קיים בנו, כשהיינו ילדים וידענו מי אנחנו ומה אנחנו שווים. אותו שפע פנימי שמתעורר מול יופי עוצר נשימה של טבע או צחוק של ילד. במצבים האלו אנחנו ניזונים מהיופי של החיים. כל שעלינו לעשות הוא להיזכר שאותו יופי, שקיים בחוץ נמצא בתוכינו בכל רגע ורק מחכה להזדמנות שנגלה זאת. אותו יופי שופע ומלא חיים שלמרבה הצער מסתתר מתחת לעומס של מחשבות אינסופיות ורגשות סוערים המתרוצצים בראשנו. כל מה שעלינו לעשות הוא להתחיל בהדרגה לעזוב את עולם המחשבה והרגש ולהתמקם בתוך גופינו ותחושותינו, להתחיל להחזיר את ההקשבה הפנימית לכל מה שהוא מעבר לעולם המחשבה והרגש. במובן הזה טכניקות האור הלבן בשילוב עם תנועה ומוזיקה יכולים מאוד לעזור לנו לעזוב את עולם המחשבה והרגש הסבוך ולהתחיל לקבל יותר ויותר הצצות אל פנימיותינו האמיתיית השופעת ביופי. כך לא נצטרך עוד להתעסק באובססיביות עם מראנו החיצוני, אלא נקרין יופי פנימי, אשר באופן טבעי יתבטא דרך ההקרנה החיצונית שלנו.

סיכום הפרעות אכילה 

מי שסובל מהפרעת אכילה והתמכרות לאוכל, סביר להניח שהוא סובל מחוסר שקט תמידי ולמעשה רק טיפול בבעיה מהשורש יוכל להביא לפיתרון וליצירת חיים בריאים ומאוזנים, שבהם האנרגיה של האדם פונה לעבר חיים של יצירה ושמחה פנימית.

לטיפול בנושא התמכרות לאוכל והפרעות אכילה צרו קשר עם שליו – 052-3303051