לפרוץ את הדרך לחופש אמיתי

חופש אמיתי מתחיל כשאנחנו מבינים שאנחנו לא רוצים או צריכים שום דבר מהעולם

התמכרות היא מצב בו ישנו חיפוש מתמיד אחר סיפוק תשוקה בלתי נגמרת, הגורמת לנו להאמין שרק דרכה נשיג את החופש לו אנו מייחלים בכל ליבנו. למעשה, ההתמכרות גורמת לנו להיות עבדים לצרכים וליצר הרסני שפוגע בנו, מאמלל אותנו ולעולם לא נגמר.

למה אנחנו מגיעים למצב של התמכרות לאוכל, פורנו או סמים? לא משנה אם מדובר בהתמכרות מודעת או התמכרות לא מודעת ולא משנה אם יש איזשהו “למה” עמוק שרק מחכה להתגלות – העובדה המוחצת היא שפתחנו תלות בלתי נשלטת ואנחנו פשוט לא מסוגלים להגיד לה לא!

טיפול בהתמכרות

צעד ראשון – הבנה

חופש אמיתי מתחיל בהבנה שכל החללים הריקים שאנחנו מנסים למלא, דרך שלל התמכרויות והתנסויות לא בריאות, הם בעצם תהליך של חיפוש תמידי אחר רגשות שקיימים כבר אצלנו. הבנה כזאת יכולה לקרות רק כשאנו חווים באופן ישיר את העובדה שהעולם מספק לנו רק פיתויים ואשליות שעטופים בעטיפה צבעונית ויפה, אבל בפנים הם ריקים מתוכן.

צעד שני – חשיפה

חופש אמיתי מתחיל בחשיפת הרגש האמיתי שעומד מאחורי ההתמכרות. כל אותן תשוקות שפחדנו לאבד בזמן ההתמכרות, מתפרקות וסוף סוף אפשר להבחין בין רגש אמיתי לבין אשליה. כל האנרגיה שהושקעה ברדיפה מתמדת אחר סיפוק הופכת למאגר בלתי נדלה של שמחת חיים.

צעד שלישי – שחרור אמיתי

חופש אמיתי מתחיל בשחרור הפוטנציאל הטמון בתוכנו. מעיין החיים החדש שהתגלה נותן לנו את הכוח והרצון לממש את היכולות העמוקות שלנו, בדרך לחופש אמיתי – אנחנו כבר לא חופשיים רק מההתמכרות – אנחנו חופשיים להיות מי שאנחנו!